пятница, 27 сентября 2024 г.

 

Криничанська центральна публічна

бібліотека святкує ювілей.

Нам - 100

Напередодні відзначення 100 – річного ювілею Криничанської центральної публічної бібліотеки дякуємо всім хто любить читати книгу, хто дарує її бібліотеці, хто переймається життям закладу, насолоджується бібліотечною аурою, для кого бібліотечний заклад став місцем спілкування, відпочинку, здобуття знань та розвантаження від тих подій, які відбуваються на території нашої країни. Багато відвідувачів бібліотечної скарбниці є друзями бібліотеки.

Сьогодні звертаю особливу увагу на людей, які творять чудеса і дарують бібліотеці. Вони мають талант вишивати, творити, писати вірші. Саме до творчо-обдарованих людей належить Оксана Олексіївна Микитенко – криничанка, майстриня, талановита з різних ракурсів творчості. Довгий час є користувачем нашої бібліотеки. Активна учасниця всіх заходів, які проводяться не тільки в бібліотеці, а і за її межами. Є членом жіночого салону «Роксолана», який діє при бібліотеці.

З повагою ставляться до Оксани Олексіївни, як працівники так користувачі бібліотеки, з якими вона проводить свій вільний час  саме в нашій книгозбірні. Дякуємо Оксані Олексіївні за чудове ставлення до бібліотеки, за ті даровані речі, які вона виготовляє власноруч, а це:

ü Портрет Тараса Григоровича Шевченка, приурочений 200-річчю від дня народження;

ü Кукла – мотанка;

ü Міні портрети – Т. Шевченка, Л. Українки, І. Франка;

ü Картина «Українська символіка».

ü Портрет Тараса Григоровича Шевченка приурочений 210 – річниці від дня  народження.

         Всі ці роботи заслуговують на створення персональної виставки Оксани Олексіївни Микитенко.

         Не мужу, не згадати читачку бібліотеки Ліну Петрівну Барінову.

         Відвідувачем книгозбірні стала років 7 тому. Спочатку цікавилася періодичними виданнями, а зараз читає книги сучасних українських письменників. Полюбляє читати твори Надії Гуменюк.

         Написані вірші Ліна Петрівна передає до Криничанської центральної публічної бібліотеки, працівники якої виготовляють збірки віршів і в друкованому варіанті поетична брошура

  доповнює  фонд краєзнавчо – народознавчої кімнати.

         До уваги мешканців громади!

 Запрошуємо до бібліотеки всіх читати книги, газети, журнали, а хто має талант писати вірші, картини, вишивати зможемо допомогти у популяризації вашої творчості.

Криничанська центральна публічна бібліотека запрошує на  осінній вернісаж «Літературні сезони: Осінь золота»:      

*осінні традиції та звичаї;

*відзначаємо Всеукраїнський День бібліотек;



* чим підбадьорити себе;

*осінній обід.

Пропонуємо книги, які якнайкраще пасують осінньому читанню - Р.Іваничук «Осінні узори», М.Шеффер «Клуб любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння», Л.Прайс «Про що ми говоримо, коли говоримо про книжки», М.Іванцова «Живі книги» та багато ін..



Осінь – ідеальна пора для читання.

 



 

среда, 25 сентября 2024 г.

 

                                                        Комунальний заклад

     «Криничанська центральна публічна бібліотека»

        Криничанської селищної ради Дніпропетровської області

      святкує ювілей «Нам – 100»

    «Бібліотеки славний ювілей»

      серія інформаційних повідомлень

 

         Люди, це наша гордість. Без людей, які працювали і працюють в закладі не було б історії бібліотеки.

І знову продовжую згадувати тих, хто працював на посаді методиста, а сьогодні продовжують популяризувати твори письменників, нести книгу в маси:

Тетяна Анатоліївна Панасенко – довгий час очолювала методичну роботу. Від неї залежав рівень діяльності кожної селищної та сільської бібліотеки. З вдячністю, добротою та повагою до Тетяни Анатоліївни ставляться не тільки бібліотекарі філій, а й користувачі Криничанської центральної публічної бібліотеки, яких вона зустрічає в книгозбірні та й поза її межами. Встигає багато – готує інформаційні матеріали, частково приймає річні звіти, готує електронну звітність до обласної бібліотеки. І не дивлячись на те, що вона сьогодні обіймає посаду бібліотекаря, фахово може допомогти кожному бібліотечному працівнику нашої громади.

Олена Володимирівна Дробенко – розпочинала свою трудову діяльність саме на посаді методиста, опановуючи всі ази бібліотечної роботи. На практиці сама продовжувала вчитися і вчила бібліотечних працівників колишнього Криничанського району. Згодом очолила відділ комплектування та обробки літератури та і сьогодні Олена Володимирівна не сидить склавши руки, а всі свої навички, вміння втілює в розвиток філії, яку вона очолює.

Варто згадати фахівця в минулому Людмилу Ігорівну Бай, яка працювала деякий час в Криничанській районній бібліотеці на посаді методиста по роботі з дітьми. І далі продовжувала бібліотечну справу, а сьогодні на заслуженому відпочинку.

Працювали бібліотечні фахівці, мріяли про добро, про успіх в роботі, добробут дома, одним словом про щасливе майбутнє.

Переломні 90-ті роки були складними, як для всієї держави так і для бібліотечної галузі. В 1992 році пройшла децентралізація, скорочення штату переведення відділу обслуговування бібліотеки на баланс Криничанської селищної ради. Бібліотека стає селищною. Через деякий час бібліотеку знову повертають на баланс районного відділу культури. Книгозбірня одержує статус центральної.

З квітня 1997 року Криничанську центральну районну бібліотеку очолює Тетяна Іванівна Бобошко.

В 2002 році бібліотека отримала просторі, світлі приміщення на третьому поверсі районного Будинку побуту. Робота бібліотеки з користувачами представлена розмаїттям форм, серед яких не тільки вечори, літературно – мистецькі композиції, усні журнали, а й виставки, бесіди мовні круїзи, години пам’яті, патріотичного виховання, державності, презентації тощо. Значне місце займає популяризація творчості поетів та письменників рідного краю.

В 2003 році при бібліотеці розпочинає діяти клуб за інтересами «Червона калина».

В 2004 році бібліотека отримала першу комп’ютерну техніку, проведений інтернет.

За рішенням депутатів сесії Криничанської районної ради з грудня 2009 року створений Комунальний заклад  культури Криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих».

В грудні місяці 2013 року в Криничанській центральній районної бібліотеці для дорослих відбулось урочисте відкриття інтернет – центру. Бібліотека стала переможцем конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету» в рамках програми «Бібліоміст – Україна» та отримала комп’ютерну техніку для користувачів.

Лютий – травень 2014 року бібліограф Криничанської центральної районної  бібліотеки для дорослих Лучка Валентина Володимирівна була учасницею конкурсу «Сучасний бібліотекар-2»та відвідала два етапи тренінгів, які проходили в регіональному тренінговому центрі на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Лучка В.В. стала фіналісткою проєкту «Сучасний бібліотекар-2» та була запрошена на двотижневий фінальний раунд до міста Києва.

В 2014 році на базі Криничанської центральної районної бібліотеки для дорослих, як території спілкування, позитиву, комфорту в квітні місяці, в рамках акції Всеукраїнської молодіжної бібліоночі «Книгою призначена зустріч» відбулося свято «Бібліотечне надвечір’я», яке дало гарний привід для бібліотеки продемонструвати свої ресурси і можливості.

Стало доброю традицією кожного року проведення свята – Всеукраїнського Дня бібліотек. Не виняток і рік 2014. Творча зустріч до Всеукраїнського Дня бібліотек пройшла під назвою «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає», яка включила три номінації:

1.     «Світ наших захоплень» - виставка творчих робіт бібліотечних працівників району;

2.     «Читаємо Шевченка разом» поетичний флешмоб»;

3.     «Бібліотеко, ти для мене диво, оазис мудрості і душевного тепла» - 90-річчя з дня створення Криничанської центральної районної бібліотеки.

В 2015 році розпочато електронну звітність в системі ЕСМаР.

2015 рік – рік зустрічей представників обласної універсальної наукової

бібліотеки з бібліотечними працівниками району: в липні місяці моніторинг стану роботи бібліотек, в жовтні на базі нашої бібліотеки відбувся обласний семінар – тренінг «Інформаційно – бібліотечні ресурси: проблеми формування, використання та створення доступу до них» за участі головних  спеціальність ДОУНБ та колег із м. Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Верхньодніпровського, Софіївського, Широківського та П’ятихатського районів. За інтенсивну роботу в організації підготовки бази обласного семінару – тренінгу колектив КЗК Криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека» нагороджений подякою директора ДОУНБ Н. М. Тітової.

         Де кілька років поспіль бібліотека приймала активну участь в творчій зустрічі «Бібіліотеки запрошують на побачення» присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек. Від голови Дніпропетровської бібліотечної асоціації Т.М. Тітової почесною  відзнакою «За розвиток бібліотечної справи регіону» та символом  Перемоги «Бібліотечна Ніка» нагороджена директор КЗК Криничанської районної ради «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих» Т. І. Бобошко. Працівники бібліотеки неодноразово нагороджувалися грамотами - голови районної державної адміністрації та голови районної ради.

          Криничанській центральній районній бібліотеці для дорослих на районному заході, який проходив біля Стели пам’яті приурочений вшануванню пам’яті «Героїв Небесної сотні», голова Криничанської районної держадміністрації О. В. Гапіч вручив 5-ти метровий рушник на якому вишиті прізвища загиблих на Майдані, й тих, хто помер від ран після трагічних зимових подій.

         Рішенням Криничанської районної ради 8-6/7 від 29 квітня 2016 року було  схвалено проєкт « Сучасна сільська бібліотека – центр місцевих комунікацій та ініціатив» - для участі в обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, який підготовлено апаратом районної ради. Відповідно до розпорядження голови обласної ради «Про визначення переможців обласного конкурсу проектів і програм місцевого самоврядування  2016 році цей проєкт визнаний переможцем. Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих отримала 2 ноутбуки, багатофункціональний пристрій, медіа проектор екран.

         В 2016 році розпочалось формування електронного каталогу в інформаційно – пошуковій системі «ІРБІС». Чудово справлялася з обліком фонду в електронному каталозі Людмила Павлівна Єпішева. Уже на кінець 2018 року в каталозі на рахувалося 6250  записів. Цю роботу продовжила Таїсія Іванівна Крісань, працюючи на посаді інженера – програміста. А сьогодні цю естафету підхопила та продовжує обліковувати фонд в електронному каталозі бібліотекар  Тетяна Вікторівна Литвиненко.

           Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих щорічно приймає участь в регіональній кампанії «Читаємо разом», ініціатором заснування якої є ДОУНБ ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. 2018 рік присвячений Павлу Загребельному. Кампанія проводилась  під назвою «Павло Загребельний – письменник, якого читають». В рамках кампанії працівники бібліотеки разом з її активними користувачами створили жіночий сало «Роксолана». Перше засідання було присвячене читанню уривків із твору Павла Загребельного «Роксолана». В рамках жіночого салону «Роксолана» презентуються книги, проводяться заходи різної тематики та форми.

         Протягом 2016 року для книгозбірні за кошти районного бюджету придбані – комп’ютер, ноутбук, цифровий фотоапарат, кольоровий принтер.

         В 2016 році з творчим візитом до Криничанської центральної районної бібліотеки для дорослих завітали колеги з Синельниківщини.

         Знаковою подією для КЗК Криничанської районної ради  «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих» стало проведення II обласної літньої школи молодого бібліотечного лідера «Молодий бібліотечний лідер Дніпропетровщини – 2018», яка відбулася в червні місяці саме на базі нашої бібліотеки, де і пройшла зустріч 25 учасників школи. Такі фахові навчання потрібні. Адже разом долаються перешкоди, усуваються прогалини, напрацьовуються цікаві ідеї, досягаються нові успіхи.

         Згідно рішення № 3- 105/VII.10 листопада 2020 року «Про безоплатне  прийняття у комунальну власність Криничанської селищної ради об’єктів та майна, що належать до спільної власності територіальних громад, сіл, селищ Криничанського району» селищна рада вирішила:

         прийняти з 01.01.2021 року у комунальну власність Криничанської селищної ради комунальний заклад культури «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих».

         Згідно рішення від 24 лютого 2021 року №19 – 4 VIII «Про перейменування комунального закладу культури «Криничанська центральна районна бібліотека для дорослих» та затвердження статуту у новій редакції селищна рада вирішила: перейменувати заклад на комунальний заклад «Криничанська центральна публічна бібліотека» Криничанської селищної ради Дніпропетровської області. Затверджений статут бібліотеки, згідно якого заклад працює.

           В липні 2021 року згідно наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту Криничанської селищної ради комунальний заклад «Криничанська центральна публічна бібліотека» переміщують в приміщення за адрескою  вул. Шкільна, буд. 11, 2-й поверх.

          При бібліотеці створена акція «Бібліотека на колесах» в рамках якої працівники закладу обслуговують користувачів за його межами -  в літній період на центральній площі селища Кринички, а коли настають холоди – в приміщенні Криничанської селищної ради, або в центральному будинку культури.

                  Російське збройне  вторгнення до України 24 лютого 2022 року негативно вплинуло на роботу бібліотеки, її розвиток. Працівники стали на захист України, тримаючи культурний фронт в тилу. Всі події які відбуваються з лютого 2022 року вплинули і на скорочення штату Криничанської центральної публічної бібліотеки. Тепер її маленький штат планує і виконує роботу. Криничанська центральна публічна бібліотека була і залишається центральною для філій громади, інформаційним та культурно – освітнім закладом та навіть не маючи в штаті методиста є методичним центром з питань розвитку бібліотечної справи.

         Бібліотека має свій фірмовий стиль – емблему та логотип «У майбутнє разом з бібліотекою». Тісно співпрацює із ЗМІ – газета «Нові рубежі». Разом з працівниками редакції другий рік поспіль - 21 березня проводимо заходи, присвячені Всесвітньому дню поезії.

         Популяризуючи традиції та культурно – історичну спадщину в книгозбірні оформлена краєзнавчо – народознавча кімната, кімната  спілкування та відпочинку користувачів. Цим самим удосконалюється використання бібліотечного простору.

          Зазвичай хочу наголосити і на подальшому формуванні краєзнавчого фонду. Так бібліотеці сам автор Микола Касьян, в минуло співпрацівник районної газети «Нові рубежі» активний користувач нашого закладу  подарував книгу «Освячені степом»,  це перше його видання, яке знайшло місце в нашій бібліотеці і за яким вишикувалася черга, бо книга про людей які жили, трудилися, творили історію у Криничанському степовому краї.

          Наше краєзнавство  поповнилось збірником віршів Олени Ющук «Тримаймося браття». Вірші про Україну, про ЗСУ, про Перемогу. До речі це не перша її книга, привабила, гарно оздоблена.

         Просування національної книги і читання, чи не основне для бібліотечних працівників в сучасних реаліях. А в котре оголошений проєкт «Письменники короновані словом» не аби який дає поштовх до популяризації творчості сучасних українських письменників. Багато користувачів визначилися із читанням творів сучасників, книг зарубіжних авторів. Користувачі не залишають поза увагою  і тематичні полички, присвячені видатним українським письменникам.   

              В квітні місяці 2023 року  на виконкомі Криничанської селищної ради заслухали виступ директора КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» про діяльність бібліотек Криничанської територіальної громади. У виступі звучали різні питання.  

              Не залишило по за увагою членів виконкому і Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 року №190-р «Про схвалення стратегій розвитку читання на період до 2032 року «Читання, як життєва стратегія». Це стало невеличкою краплею придбання книг за кошти місцевого фінансування.   Виділена сума склала 16583грн. Але будимо вірити, що це тільки початок, продовження буде. І дійсно продовження маємо. В 2024 році на придбання книг для Криничанської центральної публічної бібліотеки виділено 20000 грн.

              Бібліотека активно приймає участь у зустрічах на платформі ZOOM, а це: онлайн-зустріч з представником Українського інституту національної пам’яті Ігорем Кочиргіним, регіональному соціокультурному бібліотечному проєкті  «Письменник в бібліотеці: знайомтесь», регіональному соціокультурному бібліотечному проєкті  краєзнавчий календар «Визначні особистості і події» щомісячні онлайн-зустрічі з письменником, журналістом, краєзнавцем Миколою Чабаном.

         Дякуємо усім, хто допомагає нашій установі працювати і  розвиватися – Криничанському селищному голові Юрію Балюку, депутатському корпусу Криничанської селищної ради, відділу освіти, культури, молоді та спорту, які допомагають нам створити комфортні умови для користувачів та забезпечують потрібною літературою,  небайдужим мешканцям селища, які дарують книги до бібліотеки, стародавні речі та сучасні вироби, які знаходять своє місце в краєзнавчо – народознавчій кімнаті.

Ідуть роки, минають десятиліття, і сьогодні до бібліотеки приходять вже діти, онуки і правнуки перших читачів. Протягом 100 років наша книжкова скарбниця змінювалася відповідно до того, як змінювалося суспільство. За цей час бібліотека трансформувалася у сучасний інформаційний, культурно-просвітницький центр громади, що надає широкий спектр комп’ютерних послуг завдяки підключенню до світової мережі Інтернет. Сьогодні тут можна взяти не тільки журнали, газети чи книги, тобто бути читачем, а й стати користувачем. Але, як і раніше, бібліотека – це нові цікаві книги і широке коло читачів, користувачів та щирих вірних друзів.                                             

 

Літературний портрет «Письменник святкує ювілей» презентує Криничанська центральна публічна бібліотека.

Представлено твори українських письменників, книги та інформаційні листівки про життя і творчість  Івана Котляревського, Мирослава Дочинця, Дмитра Павличка, Михайла Коцюбинського, Олександра Довженка.

                  Запрошуємо до читання!








среда, 4 сентября 2024 г.

 

                                                 Комунальний заклад

     «Криничанська центральна публічна бібліотека»

        Криничанської селищної ради Дніпропетровської області

      святкує ювілей «Нам – 100»

    «Бібліотеки славний ювілей»

      серія інформаційних повідомлень

 

Є дати та події в історії нашого селища, які є визначними. До таких дат можна сміливо віднести 100-річчя Криничанської центральної публічної бібліотеки. Ювілей – добра нагода, щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє.

Історія бібліотеки насичена цікавими сторінками  і бере свій початок ще з початку XX століття, а саме  1924 року, коли з’явились перші відомості про невеличку бібліотеку – хату - читальню . де проводилися бесіди, читалися лекції, випускалися плакати, стінгазети. Багато уваги  приділялось не писемності, тому при хаті – читальні була створена культурно – освітня комісія, ініціаторами якої стали активні читачі.

Вони здійснювали подвірні  обходи, при цьому виявляли не писемних та малограмотних і влаштовували їх до школи.

У 1926 році розпочалось будівництво клубу де згодом розмістилась і бібліотека із кількістю книг 200 примірників. В кінці 20-х років  Уряд Української республіки прийняв ряд Постанов та заходів, що сприяли покращенню бібліотечної справи. Фонд бібліотеки поступово збільшувався  і уже в 1933 році склав 12 тисяч примірників з різних галузей знань.

В цей період кількість читачів стрімко зростала. До бібліотеки прийшли нові читачі - працівники підприємств селища, лікарі, вчителі, представники органів влади.

В серпні 1941 року з початком війни, бібліотека була знищена. Після визволення Криничок в 1943 році доводилось починати з нуля. Поверталися з фронту та евакуації криничанці. Відбудовували школу, лікарню та інші зруйновані заклади. Потрібні були спеціалісти різних професій, потрібні були знання, а значить книги. Тож згодом відбудоване приміщення клубу

 і в якому поновила роботу бібліотека. А завідувала нею на той час

О.З. Петренко.

         В 1947-ому прийшли працювати до бібліотеки дві молоді спритні дівчата, які пов’язали свою долю з книгами на все життя: Марія Дмитрівна Грицай (Буток) та Серафима Пимонівна Грицай (Василенко). І читачі йшли до бібліотеки із задоволенням. Вони дарували книги. Фонд бібліотеки поступово збільшувався і невдовзі стало питання розширення площі. В 60-х. роках фонд бібліотеки переведено в будівлю по вулиці Базарна 2 площею 100м2.  Бібліотека працює, стає центром культурно-освітньої роботи. Із середини

70-х років до бібліотеки приходять спеціалісти по закінченню інститутів культури, культурно – освітнього училища. І з 1975 року бібліотеку очолює фахівець із вищою освітою Людмила Леонідівна Загородня. Вона ж очолює і створену в 1980р. централізовану бібліотечну систему з штатом  у 50  фахівців. До складу ЦБС ввійшло 40 бібліотек з одним керівником та фондом. З’явилися нові відділи: методико-бібліографічної роботи, комплектування та обробки літератури, організації та використання єдиного бібліотечного фонду. Продовжує працювати та розширюватись відділ обслуговування читачів (абонемент, читальна зала), який в 1983 році відокремлений та переведений в нове збудоване приміщення  районного Будинку культури на другий поверх.

         В районній бібліотеці працює 19 фахівців бібліотечної справи. Це був період великого розвитку бібліотеки.

          Історія Криничанської центральної публічної бібліотеки зберегла багато прізвищ та імен бібліотечних працівників, які у різні часи благородній і шанованій   людьми праці з книгою віддали багато років свого життя це:

Ø Іванна Іванівна Ганчук –  обіймала такі посади в Криничанській

центральній районній бібліотеці – бібліотекар, завідуюча відділом обслуговування, директор;

Ø Наталія Олександрівна Соловйова – більше 45 років трудової діяльності

на бібліотечній ниві. Працювала бібліотекарем, методистом, і знову бібліотекарем. А зараз вона частий відвідувач нашого закладу;

Ø Валентина Володимирівна Лучка – працювала на розвиток бібліотечної

справи як у відділі комплектування та обробки літератури, відділі обслуговування так і на посаді бібліографа, а згодом очолювала інтернет -  центр при районній бібліотеці для дорослих;

Ø Ніна Єгорівна Лавренчук – розпочинала свою діяльність бібліотекарем,

довгий час працювала на посаді методиста, фахово надавала консультації бібліотечним працівникам району;

Ø Любов Василівна Чехович – де який час очолювала бібліографічний

напрямок у сфері бібліотечної справи;

Ø Тетяна Олександрівна Солона – розпочинала свою трудову діяльність на

посаді бібліотекаря читальної зали, працювала бібліотекарем відділу комплектування та обробки літератури;

Ø Ольга Володимирівна Гаврющенко – працювала бібліотекарем, довгий

час очолювала відділ обслуговування читачів;

Ø Наталія Олександрівна Мазуренко -  немало років трудової діяльності

віддала роботі в Криничанській центральній районній бібліотеці. На час її роботи в закладі випало переведення фонду на УДК (універсальна десяткова класифікація) з чим вона чудово справилась.

Ø Зінаїда Андріївна Мисак -   відповідальністю,  швидкістю в техніці

роботи вражала всіх працюючих навколо неї.

Ø Ніна Олександрівна Кучер, Наталія Олексіївна Какуша, працівники

Криничанської  районної бібліотеки для дорослих відіграли особливу роль у розвитку культури, обіймаючи посади бібліотекаря, старшого бібліотекаря, методиста.

      Не можу не згадати ті часи, тих фахівців, які отримавши спеціальність бібліотечної сфери із задоволенням поверталися на рідну  Криничанщину працювати в нашу бібліотеку – Тамара Вікторівна Шинкаренко, Світлана Павлівна Лісова, а бібліотекарі Ольга Олександрівна Сафонова, Людмила Іванівна Шушкевич, Оксана Михайлівна Завгородня, працюючи в нашому закладі, отримали  фахову освіту.

З глибокою вдячністю згадують читачі тих, хто самовіддано і скромно служив багато років бібліотечній справі.

 

Продовження історії становлення та розвитку

 Криничанської центральної публічної бібліотеки

             читайте в наступній публікації.

 

Бібліотека на колесах