четверг, 27 февраля 2025 г.

«Ювілей святкує письменник» під такою назвою у КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» діє літературна панорама, яка відображає твори  письменників-ювілярів та цікаві біографічні матеріали про митців.

Справжній зорепад ювілейних дат українських і зарубіжних письменників очікує на нас у цьому році:  Іван Білик (95р.), Юрій Андрухович (65р.), Борис Гуменюк (60р.), Петро Гулак-Артемовський (235р.), Айзек Азімов (105р.), Надія Гуменюк (75р.), Улас Самчук (120р.), Ліна Костенко (90р.) та ін..

Запрошуємо до читання!



среда, 26 февраля 2025 г.

         Продовжуємо зустрічатися з учасниками розмовного клубу з української мови «Говоримо рідною». Чергове засідання, яке мало назву «Українські вареники» відбулося 25 лютого цього року. Розпочалося засідання з передачі вареників для Збройних Сил України.

Ідею приготування вареників та передачу їх для ЗСУ підтримали: колектив працівників  комунального закладу  «Криничанська центральна публічна бібліотека», працівники філій «Новопушкарівська сільська бібліотека» та «Українська сільська бібліотека», які є членами клубу, а також всі учасники розмовного клубу з української мови. Вдячні нашим захисникам за те, що маємо можливість жити, працювати, спілкуватись. Роботу клубу продовжила його керівник Людмила Збаранська. Вона розповіла історію виникнення вареників, як вареники стали традиційним блюдом української кухні. Не можна було забути і про масницю – яка проходить з 24 лютого по 1 березня. Цей тиждень – свято весняного пробудження природи. Зачитала вірші, гуморески, прислів’я присвячені вареникам.

«Українські вареники» під такою назвою оформлена виставка – інсталяція. Зібраний багатий матеріал приготування вареників презентувала бібліотекар Криничанської центральної публічної бібліотеки Тетяна Панасенко.

  В розважальній формі пройшло розгадування ребусів, кросвордів, читали скоромовки. А підготувала їх учасниця розмовного клубу Оксана Микитенко. В кожному завданні звучало слово «Вареники». 

Відбулася «розмовна студія» де кожний із учасників мав змогу поділитися родинною традицією приготуванням українських вареників.

           Переглянули відео презентацію про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, бо саме 25 лютого її день народження. Із задоволенням прослухали читання уривків із  драми - феєрії  «Лісова пісня»   у виконанні Наталії Бойко.

Читаємо українською, спілкуємось українською, любимо українську мову, бо ми українці і живемо на нашій українській землі.













среда, 19 февраля 2025 г.

 

     Щороку 20 лютого Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні.  Криничанська центральна публічна бібліотека для широкого кола користувачів презентує книжкову виставку  - «Слава Небесній Сотні».


Бібліотека на колесах

 




пятница, 14 февраля 2025 г.

                 Саме сьогодні, 14 лютого в Міжнародний день дарування книг та День всіх закоханих, Анна Глотова завітала до Криничанської центральної публічної бібліотеки та подарувала книги.




среда, 12 февраля 2025 г.

КЗ «Криничанська центральна публічна бібліотека» презентує книжкову кав’ярню «Я ЛЮБЛЮ  ЧИТАТИ», де зібралися найдивовижніші історії кохання.

Дружба, кохання, любов – одвічні теми поезії, художніх творів, музики, сенс повноцінного людського життя.

Завітайте до бібліотеки і ознайомтеся з художніми творами різних жанрів та авторів: «Шедеври української любовної лірики», К. Палагута «У пошуках щастя», Г. Квітка – Основ’яненко «Сватання на Гончарівці», «Львів. Кава. Любов», «Львів. Спогади. Кохання», С. Ахерн «Р.S. Я кохаю тебе», М.Мадзантіні «Не йди», Д.Мойес «Останній лист від твого коханого», збірка оповідань «Теплі історії. Він і вона» та  ін..

Любов – найвищий злет душі.

Вітаємо з Днем закоханих і запрошуємо на побачення до цікавих книжок!

 






четверг, 6 февраля 2025 г.

Шановні

любителі читання книг

Завітайте до бібліотек. Познайомтесь з новими книгами, погортайте їх  сторінки.  Виберіть почитати книгу до душі. Книги на всі смаки – від галузевої літератури до дитячої.

Поспілкуємось, дізнаємось ваші вподобання, запропонуємо.

           Поспішайте.

             Чекаємо на Вас  в скарбниці знань  -  бібліотеці.



вторник, 4 февраля 2025 г.

Сьогодні, 4 лютого, в краєзнавчій залі комунального закладу «Криничанська центральна публічна бібліотека» відбулася підсумкова нарада бібліотечних працівників Криничанської територіальної громади. Питання наради були різні: від програми діяльності, фонду бібліотеки, її оформлення, проведення заходів до висвітлення діяльності бібліотек в соціальних мережах. В кожного свої бачення стосовно роботи закладу. Але всі розуміють – працюємо відповідно бібліотечних вимог та вимог сьогодення.




понедельник, 3 февраля 2025 г.

 З  лютого цього року бібліотеки Криничанської територіальної громади продовжують приймати участь в регіональному проєкті – 2025 «Письменники, короновані словом». Ініціаторами цього проєкту є громадська організація «Дніпропетровська бібліотечна асоціація» та КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна  наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія».

Мета даного проєкту – популяризація української сучасної літератури.

У рамках регіонального проєкту – 2025 «Письменники короновані словом» передбачено ознайомитися з творчістю письменників, що здобули визнання та мають літературний доробок.

·        Андрій   Любка,

 

·        Богдана   Матіяш,

                                                                                                                                                 

·        Катерина   Бабкіна,

 

·        Костянтин   Москалець,

 

·        Оксана   Забужко,

 

·        Тарас   Прохаська.




Для ознайомлення та читання книг, які є у фонді Криничанської центральної публічної бібліотеки в рамках проєкту «Письменники, короновані словом»  пропонуємо інсталяцію «Коронація слова».

  Завітайте до бібліотеки:   порадимо,   запропонуємо.


          «Читайте новинки» під такою назвою Криничанська центральна публічна бібліотека представила вітрину нових надходжень: про історію форпосту на Сході Європи: Порт Маріуполь; тридцять історій українських воїнів, які були записані на фронті; факти про українську мову, яких ви не знали; про те, як насправді наші пращури відзначали відомі свята протягом усього календарного року; про українську культуру, історію та природу; українських композиторів ХХ-ХХІ ст., українську поетесу Олену Телігу, стилі українського мистецтва ХХ століття; книги Володимира Лиса, Дари Корній, Єви Лотоцької, Любко Дереша та ін..

Завітайте до бібліотеки.