понедельник, 25 октября 2021 г.

Скорботні пам’ятні роки

 

        28 жовтня – в нашій державі  відзначається День визволення України від фашистських загарбників.

Криничанська центральна публічна бібліотека до дня вшанування цієї пам’ятної дати презентує віртуальну  виставку-спогад «Скорботні пам’ятні роки».

До уваги користувачів пропонуємо віртуальний огляд документальної та художньої літератури, яка представлена на виставці.

 В документальних  книгах «Україна в полум’ї війни», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»,  «Україна в другій світовій війні: погляд з ХХІ ст..» на основі фактичних матеріалів, нових архівних джерел автори аналізують оборонні і наступальні операції, які були проведені на території України в роки другої світової  війни; документальні матеріали, про тих,  хто працював у тилу для фронту і перемоги.

Події тої жорстокої війни не залишили байдужими і українських письменників.                                                                                                                    
 
 Перші дні війни, перші удари фашистів, перші жахливі битви, що відбулися на території України – про це описано в кіноповісті Олександра Довженка «Україна в огні».

Про тяжкі й гіркі  реалії війни, про долю молодих захисників рідної землі, про поразки і відступи у перші місяці війни можна прочитати у романах Олеся Гончара «Прапороносці» та «Людина і зброя».

Трагічні події, які відбувалися в Києві 1941 -1943 роках, яскраво описала Докія  Гуменна, яка пережила окупаційний період, у романі-хроніка «Хрещатий Яр». Спогади головної героїні йдуть в хронологічній послідовності, тих подій, що насправді відбувалися в окупованому Києві.

Історичний роман Ганна Ткаченко «Спалені мрії» - викривальний роман, який пролив світло на ті страшні події жорстокої війни.  Про виживання та існування людей під час Другої світової війни, про геройський подвиг підпілля, про щоденну самопожертву матерів, про дітей, що віддали здоров’я і дитинство заради перемоги.

Тема Другої світової війни не втрачає актуальності, тому що вона розкриває цінність людяності, свідомості та хоробрості нашого народу, і ці цінності ми повинні зберегти й нині.

 Пам’ятаємо подвиг тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий